Elastyczne oznakowania produktów, czyli emblematy gumowe PVC

Elastyczne oznakowania produktów, czyli emblematy gumowe PVC

Dziś, by być lepszym od swojej konkurencji, nie wystarczy już dbać o najwyższą jakość oraz staranność produkcji. Klienci mają ogromny wybór – aby odnieść sukces, trzeba więc wiedzieć, w jaki sposób wyróżnić się na tle konkurencji. Jednym ze skutecznych sposobów jest znakowanie swoich produktów ciekawie zaprojektowanymi emblematami. Jak można to jednak zrobić, gdy produkt jest miękki, elastyczny i wykonany z tkaniny? Doskonale sprawdzą się naszywki gumowe wykonane z PVC. Czym one właściwie są i dlaczego warto z nich korzystać?

Emblematy gumowe PVC – co to właściwie jest?

Emblematy gumowe PVC to nowoczesna alternatywa dla oznakowań w postaci metek wykonanych w technologii haftowania. Są miękkie, elastyczne i przyjemne w dotyku – a jednocześnie bardzo trwałe. Możesz spotkać się również z określeniem „elastomery” lub „silikonowe żelki” – ta ostatnia nazwa doskonale oddaje ich charakter.

Naszywki PVC produkuje się, wykorzystując technologię mikrowtrysku. Na początku tworzy się specjalną, aluminiową matrycę, wykonywaną indywidualnie dla każdego projektu. Zalewa się ją płynnym PCV, a następnie całość umieszcza w wysokiej temperaturze w piecu. Otrzymany produkt swoją konsystencją przypomina gumę, jest bardzo trwały i zachowuje swoje żywe barwy.  

Gumowe emblematy PVC przymocowuje się do tkanin na dwa sposoby – za pomocą rzepów lub poprzez przyszywanie. Wykorzystanie rzepów sprawia, że ten sam emblemat można wykorzystywać wielokrotnie: jeżeli więc chcesz, by można było umieszczać go w dowolnych miejscach, to rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Naszywki przeznaczone do przyszywania posiadają specjalnie wyprofilowane brzegi. Dzięki temu nić nie jest widoczna, co zapewnia estetykę oraz większą trwałość.

Emblematy wykonane z PVC – charakterystyka

Emblematy wykonane z materiału PVC niewątpliwie mają wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą: 

  • Żywe, nasycone barwy – które nie blakną nawet po wielu miesiącach intensywnego użytkowania produktu. Wykorzystać można każdy kolor, dzięki czemu łatwo dopasujesz projekt do estetyki, która odpowiada Twojej branży. Dobrze widoczne barwy przyciągają uwagę z daleka i świetnie podkreślają charakter odzieży.
  • Precyzja szczegółów – PCV umożliwia odwzorowanie nawet najdrobniejszych detali z idealną precyzją. Dzięki temu, że do produkcji stosuje się aluminiowe formy, każdy emblemat będzie wyglądał dokładnie tak samo.
  • Przyjemna w dotyku struktura – co w przypadku odzieży jest szczególnie istotne i zapewnia komfort jej noszenia. Kontakt takiego emblematu ze skórą nie przeszkadza nawet osobom o szczególnie wrażliwej skórze.
  • Miękkość i elastyczność – sztywne, twarde oznakowania zupełnie nie sprawdzają się w przypadku odzieży i innych produktów wykonanych z tkaniny. Emblematy PVC dostosowują się do kształtu, jaki ubranie przyjmuje podczas noszenia.

Dlaczego warto korzystać z oznakowań produktów?

Zależy Ci na tym, by przyciągnąć do siebie nowych klientów? A może chciałbyś, by tworzone przez Ciebie produkty były jednoznacznie kojarzone z nazwą Twojej firmy? Dobrze zaprojektowany emblemat to coś, co może przyciągać uwagę już z daleka: regularnie widywany, z pewnością zapadnie wielu osobom w pamięć. Tymczasem to, co wydaje nam się znane, zawsze oceniamy jako bardziej godne zaufania. 

Dodatkowo – estetyczne oznakowania produktów podnoszą ich wartość i sprawiają, że Twoja marka staje się w oczach klientów o wiele bardziej profesjonalna. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne: dopracowane, starannie wykonane logo firmy daje do zrozumienia, że jak przedsiębiorca troszczysz się o każdy szczegół swojej pracy!

Chciałbyś zwiększyć sprzedaż, wyróżnić się na rynku i zostać liderem w swojej branży? To, w jaki sposób prezentują się Twoje produkty, ma tu ogromne znaczenie! Jeżeli zajmujesz się produkcją odzieży, zdecydowanie powinieneś zainteresować się emblematami wykonanymi z PVC. To trwałe, estetyczne i przyjemne w dotyku oznaczenia, które świetnie sprawdzą się w przypadku ubrań noszonych na co dzień lub okazjonalnie.