Kilka słów na temat bitcoin

Kilka słów na temat bitcoin

Kilka słów na temat bitcoin

Określenie bitcoin oznacza wirtualną krypto walutę, która powstała w roku 2009. Autorzy pozostają nieznani do dnia dzisiejszego. Wiemy jedynie, że pracują pod pseudonimem Satosi Nakamoto. Powstała ona w oparciu o skomplikowaną kryptografię oraz sieci wymiany P2P. Skrót ten oznacza po prostu brak pośredników. Dzięki bitcoin transakcje zostają szybko oraz bezproblemowo opłacane, a do tego wiąże się to z całkiem sporym bezpieczeństwem. Wirtualną walutę może używać każdy użytkownik komputera. Bitcoiny otrzymuje się w sytuacji, kiedy udostępni się moc obliczeniową własnego komputera. System, który zajmuje się generowaniem omawianej waluty funkcjonuje podobnie do perpetum mobile. Jednakże, przeciętny obywatel nie ma większych możliwości wydobycia wartościowej monety. Aby zbić na bitcoinie dobre pieniądze konieczne jest posiadanie ogromnej mocy obliczeniowej. Można ją pozyskać jedynie przy pomocy dużej ilości potężnych serwerów.

Warto czy nie warto korzystać z bitcoin?

Nie jeden i nie dwóch przedsiębiorców skusiło się na zakup, ale musieli dodatkowo nabyć bardzo mocne komputery oraz oczywiście uiszczać duże rachunki za energię. Wirtualnych monet wielokrotnie nie uzyskuje się od razu, dzięki czemu mogą stracić swoją wysoką wartość. Skutkiem tego przedsiębiorstwo traci na stałe pieniądze, których nie jest w stanie odzyskać. Autorzy postarali się, żeby o krypto waluty walczyć. Kiedy do starcia o jedną z nich staje niewielu rywali, zadanie uzyskania jej staje na jeszcze wyższym poziomie. W przypadku, kiedy kolejni gracze odpadają, bitcoin staje się coraz łatwiej dostępny. W związku z tym nowa ilość użytkowników włącza się do gry i koło po raz kolejny się kreci.

Bitcoin posiada zarówno zalety, jak i wady. Wśród zalet na pewno warto wspomnieć o wygodzie użytkowania. Dodatkowo, przedsiębiorca nie traci pieniędzy w trakcie przewalutowania. Negatywnie wpływa to na relacje handlowe odbywające się między różnymi krajami. Transfer waluty trwa tylko kilka sekund, stąd bitcoiny znajdują się na koncie drugiej osoby w bardzo szybkim tempie. Warto też wspomnieć o tym, że jest to bezpieczna oraz anonimowa forma płatności, co zapewnie ucieszy wiele osób.

Wśród wad na pewno można wymienić niestabilność. Ich wartość zmienia się w bardzo szybkim tempie, co sprawia, że stan finansowy firmy może się w szybkim czasie zmienić z korzystnego na niepożądany.

Tagged: ,