4 powody, dla których warto zainwestować w podest magazynowy

4 powody, dla których warto zainwestować w podest magazynowy

Zarządzasz magazynem, w którym coraz trudniej gospodarować przestrzeń do składowania nowych towarów? Zastanawiasz się, w jaki sposób wydajniej zagospodarować dostępną kubaturę obiektu? Rozwiązaniem Twojego problemu może być wielofunkcyjny podest magazynowy. Zapoznaj się z poniższym artykułem i poznaj najważniejsze zalety, jakimi wyróżniają się antresole magazynowe i podesty robocze.

1. Podest magazynowy zapewnia efektywne wykorzystanie przestrzeni

Optymalnie zaprojektowany podest magazynowy sprawdzi się w każdym magazynie, którego regały nie wykorzystują pełnej kubatury obiektu. Możliwość wydzielenia dodatkowych pięter pozwala na nawet kilkukrotne zwiększenie powierzchni użytkowej, umożliwiając przechowywanie towarów na różnych poziomach.

Doświadczeni projektanci i producenci systemów regałowych rozbudowują obiekt o podesty magazynowe zgodnie ze specyfiką pracy magazynu. Instalacje te doskonale sprawdzają się przy wszystkich najczęściej spotykanych typach regałów, takie jak regały półkowe czy systemy wysokiego składowania.

2. Antresole magazynowe gwarantują bezpieczeństwo użytkowania

Podesty magazynowe są projektowane z myślą o bezpieczeństwie zarówno pracowników, jak i składowanych w nim towarów. Kompleksowy projekt uwzględnia odpowiednie balustrady, barierki, blokady i inne zabezpieczenia, które zapobiegają przypadkowym wypadkom oraz ogranicza ryzyko strat produktowych.

Warto przy tym podkreślić, że projekt obiektu wyposażonego w podest magazynowy może obejmować m.in. integrację z instalacją tryskaczową, pełniącą istotną rolę w obiektach składujących materiały łatwopalne.

3. Dlaczego warto postawić na modułową konstrukcję?

Inną istotną zaletą, jaką wyróżniają się podesty robocze, jest ich łatwość montażu i demontażu. Wiele podestów magazynowych cechuje się modułową budową, co ułatwia ich złożenie bądź ewentualną rozbiórkę i przemieszczenie w inne miejsce w przypadku zmiany konfiguracji magazynu. Rozwiązanie to sprzyja również inwestorom, którzy ze względu na czynniki finansowe planują rozłożyć inwestycję w czasie.

4. Podest roboczy sprzyja zróżnicowanym zastosowaniom

Warto również przypomnieć, że podest magazynowy to instalacja niezwykle wszechstronna, którą można wykorzystać nie tylko do instalacji różnego rodzaju regałów. W zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa, uzyskaną w ten sposób przestrzeń można wykorzystać m.in. do wydzielenia strefy kompletacji zamówień, obszaru do przygotowania wysyłek a nawet jako przestrzeń biurową czy strefę socjalną dla pracowników.

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na podest magazynowy?

Nowoczesny podest magazynowy to instalacja, która zwiększa efektywność przestrzeni składowania, poprawia bezpieczeństwo pracowników i umożliwia wygodne i efektywne zarządzanie towarami w magazynie. Należy pamiętać jednak, że cele te można osiągnąć jedynie w przypadku współpracy z doświadczoną marką, która dobrze odnajduje się w realiach codziennej pracy danej branży.

Na przestrzeni wielu lat działalności na polskim rynku marka Nedcon Silesia (nedcon.pl) przeprowadziła ponad 1000 realizacji dla średnich i dużych przedsiębiorstw na terenie całego kraju, współpracując z firmami działających w sektorze e-commerce, spożywczym, odzieżowym oraz automotive. Jesteś ciekaw, jak podnieść wydajność swojego magazynu? Opiekunowie inwestycji firmy Nedcon odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.