Jakie zalety płyną ze skorzystania z usług agencji rekrutacyjnej IT?

Jakie zalety płyną ze skorzystania z usług agencji rekrutacyjnej IT?

Znalezienie profesjonalnego pracownika, którego praca efektywnie wpłynie na funkcjonowanie firmy bądź start-upu wymaga od dużego zaangażowania i czasu. Ogromnym ułatwieniem w tej kwestii są wykwalifikowane agencje rekrutacyjne IT. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Agencja rekrutacyjna IT – ogólne informacje

Rekrutacja IT stanowi składową procesu zarządzania zasobami ludzkimi i polega ona na poszukiwaniu, a w dalszej perspektywie zatrudnieniu na dane stanowisko osoby, której kompetencje w największym stopniu odpowiadają stworzonemu wcześniej profilowi kandydata. Selekcja chętnych dokonywana jest na podstawie złożonych aplikacji oraz bezpośrednich rozmów. Rekrutację może przeprowadzić firma, poszukująca pracownika bądź agencja doradztwa personalnego. W przypadku wakatu IT stosuje się nabór o wąskim zakresie, ze względu na ściśle określone wymagania, wiążące się z specjalistycznymi kwalifikacji i umiejętnościami. Każda firma, która zdecyduje się skorzystać z usług rekrutacyjnych IT, ma do wyboru kilka modeli współpracy:

 • success fee – agencja otrzymuje wynagrodzenie, jeśli wybrany kandydat zostanie zatrudniony,
 • retained – pieniądze wypłacane są bez względu na wynik rekrutacji,
 • body leasing – pracownik zostaje zatrudniony na określony czas, a następnie wypożyczony do docelowej firmy.

Usługi rekrutacyjne IT – headhunting

Agencja rekrutacyjna IT w Krakowie koncentruje się na złożonych działaniach w ramach executive search, czyli znalezieniu kandydatów dla firm na stanowiska specjalistyczne, które wymagają rzadkich kwalifikacji. Headhunterzy doskonale znają specyfikę branży IT, dzięki czemu potrafią precyzyjnie określić, jaka osoba najlepiej spełni powierzone jej zadanie. W przypadku firm, poszukujących specjalistów od oprogramowania, profesjonalna rekrutacja IT to nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Pośrednictwo ogranicza bowiem ryzyko zatrudnienia osoby, której kompetencje nie będą przekładać się na osiągane wyniki i zyski całego zespołu. Konsultanci agencji headhunterowej przeprowadzają rozległe poszukiwania na terenie całej Polski, Europy Wschodniej i innych obszarów, by jak najlepiej spełnić oczekiwania klienta. Executive search zaliczany jest do najlepszych metod rekrutacji ze względu na swoją skuteczność, stosowanie dodatkowych narzędzi selekcji oraz poufność. Jak działa agencja rekrutacyjna IT i w jaki sposób realizowane są poszukiwania dla klientów? Cały proces rekrutacji składa się z kilku etapów:

 • określenie profilu kandydata i miejsca rekrutacji,
 • identyfikacja aplikantów,
 • kontakt z wybranymi specjalistami IT,
 • bezpośrednia rozmowa,
 • prezentacja wybranych osób klientowi,
 • podziękowanie chętnym, którzy nie spełnili oczekiwań firmy zlecającej nabór,
 • gwarancja (w przypadku rezygnacji lub zwolnienia z pracy, agencja headhunter przedstawia innych specjalistów IT).

Jaki jest koszt usługi rekrutacji?

Każda agencja rekrutacyjna IT ma swoje indywidualne stawki, które zależą od wielu czynników i trudno jednoznacznie sprecyzować koszt współpracy. Przyjmuje się jednak, że headhunterzy pobierają od 1 do 3-krotności miesięcznego wynagrodzenia zatrudnionego pracownika. Tak jak w przypadku tradycyjnych agencji doradztwa personalnego, w executive search funkcjonuje model rozliczeniowy retained bądź model success fee. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka forma współpracy z ekspertami będzie dla Ciebie najlepsza, odwiedź blog o rekrutacji.

Usługi rekrutacyjne dla branży IT – jakie są zalety?

Wysokiej jakości usługi rekrutacyjne dla IT realizowane przez profesjonalne agencje doradztwa personalnego mają wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

 • rzetelne podejście do oczekiwań i potrzeb klienta,
 • określenie profilu kandydata na podstawie znajomości branży IT konsultantów i wytycznych zlecającej firmy z uwzględnieniem profilu jej działalności,
 • proces naboru realizowany z wykorzystaniem zgromadzonej bazy danych, zawierającej kilkadziesiąt tysięcy profili kandydatów,
 • model end-to-end dla nowych firm.

Oddelegowanie procesu selekcji kandydatów zewnętrznemu headhunterowi IT jest również oszczędnością finansów, co ma ogromne znaczenie w przypadku start-upów i niewielkich firm, które dopiero inicjują swoją działalność na rynku. Przy tak dużej konkurencji należy zadbać o każdy element marketingu, a sprawna i przejrzysta rekrutacja stanowi kluczowy element strategii promocyjnej, służącej budowaniu wizerunku marki jako otwartej na potrzeby pracowników. Kolejnym aspektem jest brak konieczności wydzielenia działu wewnątrz firmy odpowiedzialnego za proces naboru. Decydując się na outsourcing usług rekrutacyjnych, firma może normalnie funkcjonować, a zakres kandydatów na dane stanowisko jest bardzo wąski i obejmuje jedynie osoby, które najlepiej pasują do oczekiwań.

Agencje doradztwa personalnego powstały, źeby ułatwić pracodawcom znalezienie wykwalifikowanych i zaangażowanych specjalistów. Jeśli szukasz zatem programistów bądź innych, wykwalifikowanych osób w obszarze IT, skorzystaj z usług naszej firmy itMatch. Wspólnie znajdziemy specjalistów IT, którzy spełnią Twoje potrzeby i oczekiwania.