Czy oskarżenia o mobbing w CD Projekt są zasadne?

Czy oskarżenia o mobbing w CD Projekt są zasadne?

Czy oskarżenia o mobbing w CD Projekt są zasadne?

Czy oskarżenia o mobbing w CD Projekt są zasadne? Ta olbrzymia firma deweloperska miała ostatnio małą aferę związaną z mobbingiem. Między innymi o niewłaściwe traktowanie pracowników oskarżono Konrada Tomaszkiewicza. Po tych oskarżeniach zrezygnował z pracy. Po jakimś czasie jednak firma, w drodze śledztwa wewnętrznego, ustaliła, że był niewinny. Przypominamy, że Tomaszkiewicz był kierownikiem produkcji najpopularniejszego tytułu CD Projekt: „Wiedźmina 3”.

Mobbing w CD Projekt?

Problem pojawił się podczas prac nad grą „Cyberpunk 2077”. Wielu graczy było bardzo niezadowolonych z produktu końcowego. Powodem mogło być zrobienie tej gry w pośpiechu, a zatem niestarannie. Jak to się ma do kwestii mobbingu? Część pracowników oskarżyła swoich przełożonych, ż w trakcie prac nad tą grą dopuścili się tzw. crunchu. Termin ten oznacza wykorzystywanie pracowników, aby pracowali ponad swoje siły, a jedynym celem miało być wydanie dobrej jakości gry. Jak się jednak okazało, nie przyniosło to dobrych efektów.

Tomaszkiewicz oczyszczony z zarzutów

Tomaszkiewicz zachował się bardzo dojrzale. Kiedy pojawiły się oskarżenia pod jego adresem, zdecydował się samemu odejść z pracy. Chociaż oczyszczono go z zarzutów, zdecydował się przeprosić swoich pracowników za złą atmosferę podczas pracy. Przyznał, że wiele pracowników odczuwało stres i dyskomfort w trakcie pracy z nim. Nie jest to pierwsza osoba, która odeszła z CD projekt. Wcześniej zrobił to Andrzej Zawadzki.

Firma nie miała łatwego życia w ostatnim czasie. Z powodu kiepskiej jakości gry „Cyberpunk 2077” wylała się na nią fala krytyki. Do tego pojawił się atak hackerski, w wyniku którego wyciekły kody źródłowe kilku gier od CD Projekt. Do tego firma musiała zmierzyć się z bardzo niskim dochodem. Nie każdemu jednak podoba się to, że mimo problemów finansowych, zarząd firmy wypłacił sobie bardzo wysokie premie.

1 thoughts on “Czy oskarżenia o mobbing w CD Projekt są zasadne?

  1. Szkoda że CP 2077 okazał się klapą. A co do mobingu to jak w większości miejsc pracy – prawdę znają jedynie pracownicy.

Comments are closed.