Nawyki, przez które sami psujemy swoją pozycję na rynku

Nawyki, przez które sami psujemy swoją pozycję na rynku

Nawyki potrafią zamknąć przed nami wiele drzwi. Mowa oczywiście o tych złych. Największy problem z nimi jest taki, że są czymś automatycznym i bardzo trudno je kontrolować. Robienie czegoś zgodnie z przyzwyczajeniami daje nam złudne poczucie komfortu. Może mieć pozytywne skutki i redukować stres, ale też bardzo mocno nas ogranicza.

Zła organizacja czasu

Kiedy sami nie potrafimy zorganizować swojego czasu, to strasznie źle wypadamy w oczach osób, które chciałaby mieć z nami relacje zawodowe. Przekłada się to również na te relacje same w sobie. Z taką cechą trudniej nam będzie dotrzymywać terminów oraz wywiązywać się ze zobowiązań. Będziemy częściej prosić o dodatkowy czas lub dla nas samych będzie problematyczne egzekwowanie tego, co ktoś miał wykonać dla nas.

Organizacji czasu można się oczywiście nauczyć. Są specjalne kursy oraz książki, z których dowiemy się, jak należy to robić. Nie jest to jednak łatwe. Wymaga radykalnej zmiany nawyków i sposobu myślenia. Ale jeśli jesteśmy zdeterminowani  faktycznie chcemy coś w sobie zmienić, to nic nie jest w stanie nas powstrzymać.

Robienie wszystkiego samemu

Nie ma takich osób, które by się na wszystkim znały. Jeśli chcemy udawać, że potrafimy sobie ze wszystkim poradzić sami, to szybko się rozczarujemy. Czasem trzeba przełknąć dumę oraz poświęcić trochę pieniędzy na zlecenie pewnych zadań osobom trzecim. Dla tego na przykład prowadząc firmę powinniśmy zatrudnić specjalistę od mediów społecznościowych, zamiast zajmować się tym samodzielnie.

Co jest podstawą zmiany nawyków?

Zanim zajmiemy się zmianą nawyków, musimy je sobie uświadomić. Dopiero gdy chcemy wiedzieć, co tak naprawdę potrzebujemy w sobie zmienić, jesteśmy w stanie to zrobić. Po uświadomieniu sobie naturalnie musi jeszcze przyjść chęć. Dopiero wtedy czas na działanie. Bardzo łatwo jest jednak wpaść w pułapkę i zatrzymać się na którymś z tych wcześniejszych etapów.

Pozbycie się złych nawyków to oczywiście nie wszystko. Potrzebujemy także zacząć wprowadzać te dobre. Dopiero wtedy będziemy mogli mówić o prawdziwej zmianie i damy sobie szansę na lepszy rozwój. Tylko jak to zrobić? Kliknij tutaj, a zapoznasz się z kilkoma prostymi metodami, pomagającymi we wprowadzeniu dobrych nawyków do swojego życia.

Tagged: ,