„Firma na Start”. Konkurs dla młodych biznesmanów

„Firma na Start”. Konkurs dla młodych biznesmanów

„Firma na Start” czyli konkurs dla przedsiębiorczych osób, chcących założyć działalność w Koszalinie

„Firma na Start” to konkurs, który miasto Koszalin organizuje dla osób z biznesowymi aspiracjami. Zwycięzcy konkursu będą mogli liczyć na wsparcie ze strony organizatorów, dzięki któremu będą mogli zbudować swoje pierwsze przedsiębiorstwo. Poprzednia edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem, a swoje projekty złożyło 35 osób. Wygrał pomysł związany z projektowaniem modeli 3D.

Zasady konkursu

Konkurs polega na tym, że każdy uczestnik opracowuje swój biznesplan. Ma on dotyczyć firmy docelowo działającej w Koszalinie. Zawierać ma plan rozwoju przedsiębiorstwa a także prognozy na jego przyszłość. Projekty można już wysyłać, a nabór zakończy się 11 października. Konkurs składa się z kilku etapów, którego pierwszym jest wysyłanie swoich projektów. W drugim uczestnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniach dotyczących różnych spraw związanych z prowadzeniem działalności. W ostatnim etapie komisja oceni biznesplany od strony formalnej i merytorycznej.

Szkolenia mają planowo odbyć się w trybie stacjonarnym. Może się jednak zdarzyć, że konieczne będzie przeniesienie ich do trybu online ze względu na sytuację epidemiologiczną. Zdarzy się tak, jeżeli z powodu rosnących zakażeń rząd wprowadzi nowe obostrzenia. Plan szkoleń i ich treść pozostanie jednak najprawdopodobniej bez zmian, więc samo przejście na tryb zdalny nie powinno w niczym przeszkodzić.

Zwycięzca rywalizacji otrzyma od prezydenta Koszalina nagrodę pieniężną w wysokości 28 tys. złotych oraz 7 tys. złotych od pozostałych organizatorów. Laureat wróci więc do domu z 35 tysiącami złotych w kieszeni. Laureaci drugiej kategorii również otrzymają nagrody finansowe, które wyniosą jednak nieco mniej, bo tylko 7,5 tys. złotych. Organizatorzy przewidują też nagrody rzeczowe.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Jak już wspomnieliśmy, konkurs jest skierowany do osób, które chcą założyć swoją pierwszą działalność. Organizatorzy myślą więc o osobach młodych, a zatem do pierwszej kategorii zaliczają się osoby fizyczne w przedziale wiekowym od 18 do 35 lat. Druga kategoria to uczniowie szkół ponadpodstawowych z Koszalina.

Jak zgłosić się do konkursu „Firma na Start”?

W jaki sposób odbywają się zgłoszenia do konkursu? W taki sam, jak to bywa współcześnie ze wszystkimi tego typu inicjatywami. Wypełnienie formularza odbywa się drogą elektroniczną, a informacji należy szukać na stronie www.koszalin.pl/firma.