Usługa „zamów kuriera”- co warto o niej wiedzieć?

Usługa „zamów kuriera”- co warto o niej wiedzieć?

Kto z nas nigdy w życiu nie wysyłał paczki? Często decydujemy się na to w momencie, kiedy nie możemy podczas ważnych okazji towarzyszyć naszym najbliższym. Dawniej jednak wysłanie paczki wiązało się z dość sporym wysiłkiem. Bez względu na to, jakie miała ona gabaryty, trzeba było ją odpowiednio zapakować, a także zabezpieczyć, by móc następnie zanieść ją na pocztę i wysłać. Obecnie wszystko to stało się o wiele łatwiejsze. Choć jednak w dalszym ciągu musimy odpowiednio zapakować paczkę i zapewnić jej bezpieczeństwo podczas transportu, to dzięki usłudze jaką jest „zamów kuriera” nie musimy martwić się o to, kto zaniesie ją na pocztę. Co więc warto o tej usłudze wiedzieć?

Jak działa usługa „zamów kuriera”?

Zamów kuriera” to usługa, która bardzo szybko zyskała sobie wielu sympatyków. Dzięki niej wysłanie paczki stało się banalnie proste, a kurierzy zyskali sobie ogromną popularność. „Zamów kuriera” to produkt oferowany przez wiele firm kurierskich w Polsce. Jednak na czym to udogodnienie właściwie polega? Otóż mając do nadania paczkę, wystarczy jedynie wejść na stronę wybranej firmy kurierskiej i po prostu zamówić kuriera. Oczywiście do wypełnienia jest wniosek, w którym wpisujemy niezbędne dane swoje- jako nadawcy, a także dane adresata, a następnie uzupełniamy dane w odniesieniu do paczki- jej wymiary oraz orientacyjną wagę. W odpowiedzi na wysłany wniosek otrzymujemy na maila list przewozowy, który musimy wydrukować, a o umówionej godzinie, kurier stawi się pod odbiór paczki.

Zamów kuriera w dowolne miejsce

W przypadku usługi jaką jest „zamów kuriera” nie ma znaczenia, czy placówka firmy kurierskiej znajduje się w naszym miejscu zamieszkania czy też nie. Możemy z niej skorzystać bez względu na to, z jakiego miejsca chcemy nadać paczkę. Za każdym razem dojedzie pod nasze drzwi kurier, który akurat znajduje się w najbliższej okolicy. Oczywiście nie jest to obarczone żadnymi dodatkowymi kosztami.

Usługa „zamów kuriera” a przygotowanie wysyłki

Mimo tego, że możemy zamówić kuriera w dowolne miejsce i o dowolnej porze, to w dalszym ciągu odpowiednie zabezpieczenie przesyłki jest naszym obowiązkiem. Musimy więc zapakować ją tak, by na cały czas transportu jej zawartość była odpowiednio zabezpieczona i chroniona przed ewentualnymi wstrząsami. Naszym obowiązkiem jest również wydrukowanie listu przewozowego- który musi zostać wręczony kurierowi przy odbiorze przesyłki oraz etykiety na paczkę- którą musimy po prostu na nią nakleić. Usługa „zamów kuriera” sprawia, że wysyłanie paczek nigdy nie było łatwiejsze.