Inwestowanie w wynajem długoterminowy w 2022 roku

Inwestowanie w wynajem długoterminowy w 2022 roku

Okazuje się, że jedną z bardziej dochodowych inwestycji jest wynajem długoterminowy. Osoby, które kilka lat temu zainwestowały w nieruchomości, dzisiaj zdobywają dzięki temu bardzo duże pieniądze. Oczywiście wejście na rynek nieruchomości nie jest tak łatwe, jak może się wydawać niewtajemniczony. Jeśli nie chcemy stracić, musimy bardzo skrupulatnie zagłębić się w temat.

Przeczytaj także: Czy warto inwestować w nieruchomości?

Zdolność kredytowa podstawą

Jeśli myślimy na poważnie o wynajmie długoterminowym, to może nie obejść się bez zdolności kredytowej. Mało kto ma tyle wolnej gotówki, aby kupić kilka nieruchomości naraz. Dlatego właśnie zwykle inwestorzy biorą kredyty, które potem spłacają dzięki inwestycjom.

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy nie udaje się zarobić tyle, ile faktycznie byśmy chcieli. Stopy procentowe kredytów rosną a osób chętnych do wynajęcia naszej nieruchomości może wcale nie być tak dużo.

Jakie nieruchomości cieszą się największym zapotrzebowaniem?

Na jaki rodzaj nieruchomości jest obecnie największy popyt? Bardzo duże zapotrzebowanie jest na pokoje i kawalerki. Z rozwiązań tych często korzystają ludzie młodzi, którzy po prostu muszą gdzieś mieszkać, a nie stać ich na swoje własne lokum. Wynajem czegoś większego również może być dla nich problemem.

Tagged: , , , ,