Biznes sportowy w 2022 roku. Kto zostanie liderem branży?

Biznes sportowy w 2022 roku. Kto zostanie liderem branży?

Stowarzyszenie Sport Biznes Polska od lat działa na rzecz rozwoju biznesu sportowego. Organizacja ta zorganizowała Plebiscyt Liderów SBP. Ma on wyłonić najbardziej wpływowe podmioty z tej branży, aby jednoznacznie stwierdzić, kto jest jej liderem. Bierze w nim udział 111 kandydatów, ale miejsc jest jedynie 40.

Kiedy dowiemy się, kto zwyciężył plebiscyt? Rozstrzygnięcie odbędzie się dnia 15 listopada. Wyniki poznamy w trakcie trwania IV Kongresu SBP. To właśnie wtedy będzie jasne, do kogo w 2022 roku należy branża sportowa.

Branża sportowa – poważny biznes

Sport jest bardzo ważną sprawą dla ogromnej liczby osób. Jedni tylko go oglądają, inni nie mogą sobie wyobrazić życia bez uprawiania go. Bez względu na to, do której grupy się zaliczamy, nie możemy zbagatelizować znaczenia sportu w naszym życiu codziennym. Nie dla każdego jednak ta dziedzina ma charakter czysto sportowy.

Istnieje wiele firm i osób, dla których sport to przede wszystkim interesy. Nie ma się więc co dziwić, że biznes sportowy to zupełnie inna dziedzina niż sport sam w sobie. Czymś zupełnie innym kierują się osoby, zajmujące się graniem w daną dyscyplinę, a czym innym sponsorzy i osoby zarabiające na rozgrywkach.

A jeśli sport interesuje Cię nie tylko od strony biznesowej, to zajrzyj tutaj.

 

Tagged: , , ,