Myślisz o sprzedaży na Allegro? – poznaj wszystkie zalety i wady tego marketplace

Myślisz o sprzedaży na Allegro? – poznaj wszystkie zalety i wady tego marketplace

Jeśli myślisz o sprzedaży na Allegro, to powinieneś sprawdzić wszystkie zalety i wady tej platformy sprzedażowej!

Myślisz o swobodnym sprzedawaniu swoich produktów, czy usług na Allegro? Nie jest to ważne czy posiadasz swoją własną działalność gospodarczą, czy działasz na zasadzie działalności niezarejestrowanej. Allegro oferuje sprzedaż swoich produktów jako osoba prywatna bądź jako firma.

Allegro i zalety, które płyną z tej platformy

W pierwszej kolejności chcemy przedstawić Ci te zalety, które płyną ze sprzedaży na tej ogromnej platformie, jaka jest Allegro. Opisaliśmy, każdy podpunkt dlatego również tak łatwo przyswoisz, wiedzę i łatwiej podejmiesz decyzję, czy dla Twojej firmy, bądź osoby prywatnej jest, dobre posunięcie wystawiając, oferty, produkty na Allegro.

1. Popularność tej platformy sprzedażowej

Nie od dziś jest to wiadome, ale Allegro to ten jeden z największych portali sprzedażowych w Polsce. Przyjął się nawet o wiele lepiej niż taki eBay. Dlatego sprzedając, swoje produkty właśnie tam masz, większe szanse na pozyskanie klienta do swoich produktów, czy usług.

Wiadome jest również to, że czym więcej klientów, tym więcej jest, osób sprzedających co robi, Tobie większą konkurencję, ale dobrze dobrane zdjęcie tytuł, ale i opis do Twojej oferty zapewnią Ci wiele klientów zainteresowanych Twoim produktem, ale i klientów, którzy go zakupią za odpowiednią kwotę.

2. Widoczność ogłoszeń

Jest to jeden z tych serwerów sprzedażowych, na których nie musisz martwić się mocno o SEO. Co też i nie zwalnia Cię z jego wykonywania, ale w ostatnim czasie badania potwierdziły, że widoczność ogłoszeń jest, na naprawdę wysokim poziomie a sam serwis Allegro ma, jedne z tych najlepszych algorytmów z zasadami SEO co pozwoli Ci na szybszą sprzedaż swoich produktów.

3. Możliwość prostych promocji

Podbijanie przedmiotów pogrubianie wyróżnienie to tylko garść tego, co oferuje nam portal Allegro. Dlatego, jeżeli myślisz, że nie jesteś w tym dobry. To właśnie Allegro staje przed Tobą i otwiera Ci również drzwi umożliwiające Ci proste promocje Twoich ofert, czy usług w taki sposób, abyś był, z nich zadowolony a zapłacił, im mniej niż na swojej stronie Internetowej.

4. Intuicyjna strona Allegro

Nie dość, że sam panel sterujący na stronie Allegro jest bardzo prosty, to jeszcze intuicyjny kilkoma kliknięciami jesteśmy w stanie dodać nowe ogłoszenie, jak i bardzo podobne do tego, co wystawiliśmy chwile wcześniej. Allegro zostało tak stworzone, aby przeglądanie ofert, czy ich wystawianie było proste intuicyjne zachęcające, ale i ciekawe.

Wady płynące ze sprzedaży na Allegro

Wiadomo jest, że jeśli są, gdzieś jakieś zalety jak na przykład Allegro to tam są, również wady, które często uniemożliwiają, albo i zatrzymają dany wybór wybrania opcji. Teraz przedstawimy Ci te wady płynące ze sprzedaży na tej platformie.

1. Ogromna konkurencja

Jak już wcześniej pisałem ogromna konkurencja to jedna z tych wad, gdzie nowe początkujące czy małe biznesy nie chcą startować z gigantami, którzy sprzedają na Allegro wiele lat. Jednak pamiętaj, że tam, gdzie duża konkurencja tam dużo ofert sprzedażowych, dlatego warto znaleźć niszę, w której nie ma tak dużo produktów, by uniknąć stresu i strachu przed ogromną konkurencją.

2. Wysokie prowizje sprzedażowe

W niektórych kategoriach prowizje wahają się od kilku groszy do nawet i kilkunastu złotych za jedną sprzedaną rzecz. Gdy ja sprzedawałem, na Allegro przedmioty za 15 złotych moja prowizja sięgała, 74 groszy za sprzedaż produktu, jednak są osoby, które sprzedają, inne produkty za 15 złotych a prowizje sięgają, już nawet 3 złote za sprzedaż.

3. Zakaz promocji e-commerce

Oznacza to, że nie możesz promować na tym portalu w ogłoszeniu swojego sklepu Internetowego, czy strony www. Dlaczego? Dlatego, że regulamin tej platformy na to nie zezwala. Dlatego, nie możesz pozyskiwać klientów do swojego sklepu Internetowego.

Podsumowanie artykułu o sprzedaży na allegro

Polecany artykuł w temacie e-commerce: 3 rzeczy o których nie możesz zapomnieć rozpoczynając własny biznes.

Jak sam widzisz, Allegro ma, swoje zalety i wady można, spróbować na Allegro przecież nic to nie kosztuje, na samym początku, podczas tego, gdy nie zechcesz, stosować ich promocji wewnętrznych a co najważniejsze nie posiadają, opłat stałych za wystawienie ofert sprzedażowych co również przekonuje, aby spróbować właśnie tam, podczas tego, gdy jeszcze nie masz, sklepu Internetowego a bardzo chcesz, sprzedawać swoje produkty czy usługi przez Internet. Powodzenia Ci życzę z Allegro a na dziś to koniec naszego wpisu na temat Allegro.