Co to jest lokata na nowe środki?

Co to jest lokata na nowe środki?

Lokata na nowe środki to nowoczesny produkt finansowy, który pozwoli Ci wygenerować bezpieczne, pewne i całkiem spore zyski. W artykule wyjaśnimy, jak działa w praktyce, dlaczego warto ją założyć i jak wybrać tę, która okaże się strzałem w dziesiątkę.

Lokaty bankowe to popularne produkty finansowe dostępne w ofertach instytucji finansowych od wielu lat. Nie ulega jednak wątpliwości, że właśnie teraz przeżywają dynamiczny wzrost popularności i cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy chcą pomnażać swoje oszczędności. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy?

Rosnąca popularność lokat bankowych

Jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na oprocentowanie lokaty, jest wysokość stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej. W ciągu ostatnich lat stopy procentowe utrzymywały rekordowo niskie poziomy. Choć oszczędzanie na lokacie było bezpieczne i pewne, niosło za sobą minimalne zyski. Wraz z regularnymi podwyżkami stóp procentowych, które mają miejsce od października 2021 roku, rośnie także oprocentowanie lokat. Umieszczając pieniądze na lokacie, z powodzeniem wygenerujesz dziś zysk w wysokości 7, a nawet 7,5%. Chcesz, by Twoje pieniądze zarobiły jak najwięcej? Sięgnij po lokatę na nowe środki. Czym jest w praktyce?

Czym jest lokata na nowe środki?

Lokata na nowe środki to tradycyjna lokata bankowa, na której możesz umieścić jedynie nowe środki finansowe. Definicja nowych środków nie jest ustalona odgórnie, a każda instytucja finansowa określa ją w indywidualny sposób. Mówiąc ogólnie, można jednak uznać, że nowymi środkami jest nadwyżka kapitału ulokowanego na lokatach, rachunkach lub rachunkach oszczędnościowych na dany dzień. Aby założyć lokatę na nowe środki, musisz więc wnieść do instytucji finansowej nowy kapitał. Aby zachęcić klientów do takich decyzji, banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe zwiększają oprocentowanie lokat na nowe środki, czyniąc je zdecydowanie atrakcyjniejszym niż oprocentowanie większości tradycyjnych depozytów.

Dlaczego warto założyć lokatę na nowe środki?

Lokata na nowe środki to skuteczny sposób na wygenerowanie bezpiecznych i z góry określonych zysków oraz zminimalizowanie negatywnego wpływu inflacji na oszczędności. Dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniem każda zgromadzona na lokacie złotówka sama na siebie zarabia. Nawet wtedy, kiedy Ty odpoczywasz. Wszystkie zgromadzona na lokacie pieniądze do równowartości 100 000 euro są chronione Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. W przypadku upadłości lub bankructwa instytucji finansowej odzyskasz wszystkie wpłacone pieniądze.

Lokata na nowe środki — jak wybrać tę, która okaże się strzałem w dziesiątkę?

Lokata na nowe środki jest produktem dostępnych w wielu bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Choć wszystkie mają taką samą (lub bardzo podobną) nazwę, różnią się parametrami, które wpływają na atrakcyjność depozytu. Jeśli zależy Ci na tym, aby wygenerować jak najwyższe zyski, zapewnić sobie wygodną obsługę i dodatkowe benefity, przed złożeniem wniosku porównaj parametry dostępnych na rynku produktów. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

  • Długość okresu lokacyjnego. Wszystkie umieszczone na lokacie pieniądze przez cały okres trwania umowy będą dla Ciebie niedostępne. Choć wcześniejsza wypłata jest możliwa, oznacza utratę wszystkich lub większość wypracowanych zysków. Zanim przystąpisz do analizy kolejnych kryteriów, zastanów się, na jak długo chcesz i możesz zamrozić swoje pieniądze. Wnioski powinny być podstawą do wyboru optymalnego okresu lokacyjnego.
  • Oprocentowanie lokaty. Im wyższe oprocentowanie, tym wyższe zyski. Kolejnym kryterium wyboru lokaty powinna być więc wartość odsetek w skali roku.
  • Możliwość założenia lokaty online. Chcesz oszczędzić czas? Lubisz wygodne rozwiązania? Wybierz instytucję finansową, która umożliwia założenie lokaty przez internet, np. w aplikacji mobilnej.

Lokata na nowe środki to szybki i łatwy sposób na wygenerowanie pewnych zysków. Jeśli trzymasz oszczędności na nieoprocentowanym rachunku bankowym lub w przysłowiowej skarpecie, już dziś załóż depozyt i ochroń je przed spowodowaną inflacją utratą wartości.

Źródło:
https://najlepszelokaty.pl/lokata-na-nowe-srodki