Freelancer w rozjazdach. Jak cyfrowy nomada powinien zadbać o swój samochód?

Freelancer w rozjazdach. Jak cyfrowy nomada powinien zadbać o swój samochód?

1.Wybierz wygodne auto

Jeżeli masz w nim spędzić kilkanaście godzin tygodniowo lub przemierzać naprawdę długie trasy, zadbaj o to, by Twój samochód był po prostu wygodny. Siedzenie w maleńkiej puszce w trasie, która zajmie trzy czy cztery godziny w jedną stronę, jest mało komfortowe i raczej nie wpłynie na dobre samopoczucie podczas spotkania z klientem.

Wygodny samochód sprawi, że podróż minie znacznie szybciej, a w czasie jej trwania nie odczujesz dyskomfortu. Na spotkanie dojedziesz wypoczęty, bez bólu kręgosłupa, pleców i wszystkich innych części ciała.

2. Wybierz auto ekonomiczne

Jeżeli dużo podróżujesz, to przyda Ci się auto ekonomiczne. Takie, które mało pali, a jednocześnie jest szybkie i mocne. Obecnie na rynku jest wiele różnorodnych modeli samochodów, więc dopasowanie wśród nich odpowiedniego do siebie nie powinno być problemem. Dane techniczne również są szeroko dostępne, więc informacja o tym, czy samochód jest ekonomiczny i ile pali nie jest żadną tajemnicą.

Im bardziej ekonomiczny będzie pojazd, tym lepiej dla samego freelancera. Będzie ponosił mniejsze koszty związane z jego użytkowaniem i przejazdami na spotkania z klientami. Przed zakupem auta należy także pamiętać o czynnikach, które wpływają na cenę ubezpieczeń komunikacyjnych. Wysokość składki jest zależna np. od pojemności silnika, marki i roku produkcji samochodu, a nawet… koloru karoserii. Statystyki firm ubezpieczeniowych zadziwiają – mówi jeden z twórców serwisu o ubezpieczeniach komunikacyjnych pod adresem https://porownywarka-oc-ac.pl/

3. Systemy się sprawdzą

Współczesne samochody wyposażone są w wiele różnorodnych systemów. Niektóre z nich zapobiegają zjeżdżaniu z pasa ruchu, inne pomagają kierowcy w parkowaniu. Oczywiście, nie trzeba wspominać o tych systemach, które dostępne są w samochodach już od lat. Te dodatkowe rozwiązania służą temu, by samochód poruszał się sprawniej i był bezpieczniejszy.

Jednocześnie zabezpieczony w ten sposób zostaje sam podróżujący freelancer. Wsparcie w parkowaniu pomaga uniknąć zarysowania swojego lub cudzego auta. A systemy utrzymujące samochód na właściwym pasie ruchu, zapobiegają znacznie poważniejszym wypadkom.

Choć są to auta bardzo kosztowne, to tak naprawdę jest to inwestycja w samego siebie i swoje bezpieczeństwo, więc warto to rozważyć.

4. Sprawdzony i zaufany warsztat samochodowy

Jako dużo podróżujący freelancer powinieneś pomyśleć o nawiązaniu długofalowej i lojalnej współpracy z jednym mechanikiem, a przynajmniej z jednym warsztatem samochodowym. Raz, że dzięki temu naprawy będą sprawniejsze, to szybciej będzie też zdiagnozowana usterka.

Mechanik, który zna samochód, wie, co do tej pory było w nim wymieniane i naprawiane, do kolejnej naprawy będzie mógł podejść zupełnie inaczej. Wie, na ile stać naprawiane przez niego auto, wie jakie są jego możliwości, a gdy tylko coś w nim szwankuje, znacznie szybciej może to rozpoznać.

Zaufany mechanik może też nieco przychylniejszym okiem spojrzeć na Twoje terminy. Być może, jako stały klient będziesz mógł nieco krócej czekać w kolejce do naprawy.

5. Wybierz odpowiednie OC dla swojego pojazdu

Jak dobrze ubezpieczyć samochód? Wśród kosztów związanych z utrzymaniem samochodu znajduje się również konieczność jego ubezpieczenia. Obowiązkowe ubezpieczenie OC musi wykupić każdy, przy czym, jeżeli auto jest użytkowane bardzo dużo, to koszty tego ubezpieczenia mogą nieco wzrosnąć.

Samochód, który ma duży przebieg i planowane są dalsze długie podróże, będzie miał wyższe ubezpieczenie. Właśnie dlatego porównaj OC i wybierz to, które będzie najtańsze. Cena ubezpieczenia nie wpływa na jego zakres, więc w tym wypadku można spokojnie wybrać to z najniższą ceną. Niska składka pozwoli zoptymalizować koszty całego samochodu, więc warto na to poświęcić trochę czasu.

Dbanie o samochód to zarówno zabezpieczanie go w odpowiedni sposób, korzystanie ze zdobyczy techniki, jak również zapewnienie sobie maksymalnego komfortu z jego użytkowania.