Grecki Rząd kusi obywateli darmowym internetem

Grecki Rząd kusi obywateli darmowym internetem

Grecki Rząd kusi obywateli darmowym internetem

Grecki Rząd podobnie jak inne rządy światowe zachęca swoich obywateli do poddania się szczepieniu. Każde państwo ma jakieś swoje sposoby na zachęcenie do tego zabiegu medycznego, a sposobem Grecji jest przekazanie darmowego dostępu do internetu. Czy jest to jakaś atrakcyjna oferta dla obywateli? No tak średnio, bo chodzi tutaj tylko o jeden miesiąc (sierpień) darmowego internetu w telefonie. Taki pakiet ma dostać każda osoba w wieku od 18 do 25 roku życia, którzy przyjęli co najmniej jedną dawkę szczepionki na chorobę COVI-19.

Grecja jest jednym z tych krajów, gdzie co roku pojawiają się całe masy turystów. Wiadomo więc, że dla greckiego rządu jest to niezwykle ważne, aby dbać o ten sektor gospodarki. To właśnie z niego napływa wiele środków do budżetu państwa. Pojawiają się jednak obawy, że z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 bardzo dużo turystów zrezygnuje z pobytu w tym kraju ze względu na swoje obawy. Nie są bezzasadne obawy, więc premier kraju Kyriakos Mitsotakis uznał, że jeśli wzrośnie liczba zaszczepionych Greków, mniej osób będzie się obawiało odwiedzenia kraju w celach turystycznych. Czy ta akcja się uda?

Koronawirus w Grecji

Podobnie jak w Polsce liczba zakażeń spada. W tamtym tygodniu Grecja zniosła nakaz noszenia maseczek w otwartej przestrzeni. W poniedziałek pozwolono też Grekom korzystać z siłowni bez konieczności wykonywania testu na obecność koronawirusa. Na ten moment zaszczepiono 33%  mieszkańców Grecji. Całkowita liczba populacji wynosi w przybliżeniu 11 milionów.