W które branże już nie opłaca się wchodzić?

W które branże już nie opłaca się wchodzić?

Nieopłacalne branże

Są takie branże, w które już się po prostu nie opłaca inwestować. Wiele biznesów musiało upaść tylko dlatego, że zmieniły się czasy. Niestety rynek ma bardzo srogie wymogi i niedostosowanie się grozi splajtowaniem i bankructwem. Jeśli więc chcemy założyć firmę, to lepiej będzie, jeśli najpierw zrobimy odpowiednie badanie rynku. Upewnijmy się, w której branży jest zapotrzebowanie na nowe firmy, a w której nie. Jeśli zignorujemy ten punkt, to wkrótce może się okazać, że weszliśmy w coś zupełnie nierentownego. Co wtedy zrobimy? Już samo włożenie kapitału własnego jest na tyle wymagające, że nie chcemy tego robić więcej niż raz. Gdy w grę wchodzą duże sumy i widmo bankructwa lepiej jest dać na wstrzymanie.

Kawiarenki internetowe

Kawiarenki internetowe miały sens w czasach, gdy nie wszyscy mieli dostęp do internetu. Nawet jeśli komputer znajdował się w każdym domu, to internet był tylko dla wybranych. Wiele osób decydowało się wtedy, aby wybrać się do kawiarenki i tam spędzać czas przy komputerze. Powstawały też specjalne zajęcia w młodzieżowych domach kultury. Czasy się jednak zmieniły i dzisiaj taka usługa nikogo nie zachwyca. Nie ma więc sensu otwierać takiej kawiarenki, chyba że mamy bardzo dużą wiarę w siebie i jesteśmy gotowi znieść rozczarowanie. Oczywiście każdy biznes teoretycznie może się udać, ale są takie, w których szansa jest minimalna. Należy do nich właśnie otworzenie kawiarenki internetowej.

Wypożyczalnie płyt DVD

Jeszcze nie tak dawno wypożyczalni było na rynku bardzo dużo. Potem jednak zaczęły upadać i jest tego kilka powodów. Przede wszystkim rozwój internetu i serwisów VOD. Korzystanie z takich platform jak Netflix czy HBO:GO wcale nie jest droższe niż regularne wypożyczanie płyt. A do tego jest dużo wygodniejsze, bo nie trzeba iść do żadnego lokalu i szukać tam wybranej pozycji. Inną sprawą jest to, że płyt się używa już coraz mniej. Niektóre nowe komputery już w ogóle ich nie mają, bo większość rzeczy można pobrać z chmury.