Jeszcze 500 sklepów sieci Żabka w 2020 roku!

Jeszcze 500 sklepów sieci Żabka w 2020 roku!

Obecnie sieć sklepów Żabka liczy sobie 6500 placówek. Do końca tego roku, spółka planuje otworzenie jeszcze 500 sklepów. Pandemia nie zatrzymała rozwoju firmy. Obecnie sieć sklepów Żabka jest jednym z liderów sklepów convenience w naszym kraju. Sklepy Żabka są codziennie odwiedzane przez ponad 2 miliony klientów.

Sztuczna inteligencja pomaga Żabce

W poszukiwaniu najlepszych lokalizacji, które przyniosą najwyższe obroty, pomaga pracownikom sieci między innymi sztuczna inteligencja. Program przetwarzając ogromna ilość, różnych danych wskazuje, gdzie potencjalnie może być najlepsza lokalizacja na otworzenie sklepu. Dzięki temu sieć może lokalizować sklepy w niedużych odległościach od siebie, jednocześnie zapewniając im rentowność. Pod uwagę brane są badania dotyczące przepływu klientów, konkurencji, czy tzw. potencjału zakupowego w sąsiedztwie.

Nie dalej niż 300 metrów do Żabki

Tylko od stycznia sieć otworzyła pół tysiąca nowych sklepów, a do końca tego roku planowane jest otwarcie jeszcze kolejnych pięciuset. Coraz więcej przedsiębiorców docenia model biznesowy, reprezentowany przez Żabkę i chętnie biorą franczyzę od spółki. Szacuje się, że już 12 milionów konsumentów, mieszka nie dalej od sklepu Żabka, aniżeli w odległości 300 metrów. Czyni to Żabkę największą siecią sklepów typu convenience w Polsce.

Misja, wizja i wartości

Spółka stawia przede wszystkim na ludzi. Zatrudnia wielu wykwalifikowanych specjalistów, którzy każdego dnia współpracują razem z franczyzobiorcami, aby móc sprawie tworzyć ten dokładnie przemyślany model biznesowy. Żabka na rynku istnieje już 21 lat. Ideą sieci jest wygoda klientów oraz bliskość. Każdy, z każdego dowolnego miejsca, może pójść do Żabki, bo ulubione produkty, gdziekolwiek się znajdzie. To co konsumenci cenią w sieci, to również szybkość zakupów oraz możliwość swobodnego wyboru. Model samoobsługowy jest obecnie, najchętniej wybieraną formą robienia zakupów stacjonarnie przez konsumentów. Co istotne w Żabce możemy również zjeść szybkie śniadanie, czy lunch oraz wypić ciepłą kawę. 

Tagged: , ,