Rollupy reklamowe – cechy i zalety

Rollupy reklamowe – cechy i zalety

Rollupy reklamowe są z powodzeniem stosowane przez wiele firm. To prosty sposób na wyeksponowanie swoich treści reklamowych i informacyjnych. Nie dziwi zatem fakt, że nowoczesne rollupy są tak popularne. Czym cechują się te produkty? Jakie pełnią funkcje i dlaczego warto na nie postawić?

Czym jest rollup reklamowy?

Najprościej rzecz ujmując, jest to prosty i skuteczny system wystawienniczy. Składa się z kasety ze zwiniętym plakatem, jak i z aluminiowego masztu, który służy do ekspozycji rozwiniętego wydruku. Nośnik reklamy od razu przyciąga uwagę i jest doskonały na wszelkich targach, konferencjach, w biurach i centrach handlowych. Rollup reklamowy cechuje się mobilnością. Poręczna konstrukcja daje możliwość przeniesienie go w dowolne miejsce. Dobra jakość i atrakcyjna cena to ogromne zalety, jakie doceniają odbiorcy rollupów.

Zastosowanie i funkcje rollupów reklamowych

Rollupy reklamowe można stosować wszędzie tam, gdzie chcemy przedstawić klientom dane informacje o firmie. Przykładowo są spotykane w instytucjach, sklepach, urzędach, siedzibach firm, centrach handlowych i obiektach użyteczności publicznej. Pozwolą ma stworzyć efektowną oprawę wizualną na branżowych spotkaniach. Atutem w tym wypadku jest niewielka waga rollupów i prostota montażu. Jeśli chodzi o najważniejsze funkce, warto wyróżnić:

  • Funkcję promocyjną – oryginalny stojak z wydrukiem posłuży do reklamowania naszych usług i produktów. To przydatny element ekspozycji handlowej, jaki będzie przyciągał wzrok. Można liczyć na wsparcie sprzedaży.
  • Funkcję informacyjną – rollup może nawigować i informować klientów o danych usługach. To dobre rozwiązanie na eventach, dzięki czemu uczestnicy łatwo znajdą miejsca wydarzenia.
  • Funkcję reprezentacyjną – to świetne narzędzie do budowania pozytywnego wizerunku na rynku. Często rollupy są stałym lub okresowym elementem aranżacji wnętrza w firmie.
  • Funkcję dekoracyjną – rollup jest metodą na urozmaicenie wnętrza w firmie. Istotny staje się atrakcyjny motyw graficzny, który nawiązuje kolorami do firmy. Nowoczesne grafiki zwrócą uwagę klientów, którzy będą odwiedzać przedsiębiorstwo.

Gdzie można zakupić reklamowe rollupy? Doskonałym wyborem są sklepy internetowe, w których każda firma znajdzie to, czego potrzebuje. Połączenie ciekawej konstrukcji z solidnym wykonaniem spełni wymogi odbiorcy. Proces wyboru nie jest łatwy, dlatego warto skorzystać z pomocy sprzedawcy w sklepie online. Własny rollup daje wiele nowych możliwości.